مرور رده

پوست

برای حفظ زیباییِ ظاهری، یکی از مهم‌ترین نکات توجه به سلامتی پوست است. اگر می‌خواهید پوست سالم و جوانی داشته باشید، باید 5 نکتۀ مهم زیر را به یاد بسپارید:

1. از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید؛ با استفاده از کرم ضد آفتاب، دوری از آفتاب در ساعات 10 صبح تا 4 بعدازظهر، و پوشیدن لباس‌های مناسب.

2. دوری از سیگار؛ سیگار کشیدن باعث می‌شود تا پوسـت پیرتر به نظر برسد و همچنین احتمال بروز چین‌وچروک‌ها را افزایش می‌دهد.

3. برخورد بالطافت با پوست؛ از طریق محدود کردن مدت‌زمان حمام، اجتناب از مصرف صابون‌هایی که بیش‌ازحد قوی هستند، تراشیدن پوسـت با دقت، خشک کردن پوست بعد از حمام و شست‌وشو، مرطوب نگه داشتنِ پوستِ خشک.

4. دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم؛ مصرف میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین‌های کم‌چرب.

5. مدیریت استرس؛ استرسی که تحت کنترل نباشد می‌تواند پوسـت را حساس‌تر کرده و بروز آکنه و سایر مشکلات پوستی را تحریک کند.

رفع چروک پیشانی با روش‌های موثر

اخم کردن به طور مکرر می‌تواند باعث بروز چین و چروک بر روی پیشانی شود، اما افزایش سن، کاهش قابلیت ارتجاعی پوست، قرارگیری در معرض نور خورشید و ژنتیک نیز می‌توانند در بروز چین و چروک نقش داشته باشند. بااین‌وجود، نیازی نیست چندان نگران چروک…

منگوله پوستی | علل و روش‌های درمان

منگوله پوستی یا آکروکوردون (acrochordon) تکه‌ای کوچک و نرم از پوست افتاده است که امکان دارد دمک یا ساقه داشته باشد. منگوله پوستی ممکن است در هر نقطه‌ای از بدن بروز کند، اما احتمال پدیدار شدن آن در نقاطی که پوست با پوست یا لباس تماس دارد…