4 اپلیکیشن کالری شمار

0

شمارش کالری دریافتی و بررسی غذاهای مصرفی در برخی دوره‌های زندگی بسیار مهم است. براساس پژوهش‌ها، افرادی که اینکار را انجام می‌دهند، بیشتر وزن کم می‌کنند. بعلاوه، این افراد راحت‌تر می‌توانند وزن کم شدۀ خود را در درازمدت حفظ کنند. امروزه شمارش کالری به کار بسیار راحتی تبدیل شده است. بسیاری از اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌ها دارای ابزار شمارش کالری هستند. در این مقاله 4 اپلیکیشن کالری شمار را معرفی می‌کنیم که بسیار کاربردی بوده و همچنین کاملا رایگان می‌باشند.

MyFitnessPal

یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های کالری شمار است. این اپ وزن شما را ثبت کرده و براساس آن میزان مصرف کالری روزانه را پیشنهاد می‌کند.

صفحۀ اصلی اپ به طور واضح نشان می‌دهد که چقدر کالری در طول روز مصرف کرده‌اید. همچنین می‌توانید مشاهده کنید که چه مقدار کالری دریافتی برایتان باقی مانده و از طریق ورزش کردن چقدر کالری سوزانده‌اید.

با استفاده از این اپ می‌توانید غذاهای مورد علاقه‌تان را ذخیره کرده تا بتوانید کالری دریافتی‌تان در هر وعده را با کمترین زمان ممکن ثبت کنید.

دانلود از اپ ‌استور و گوگل پلی

Lose it!

به دنبال یک اپلیکیشن کالری شمار هستید؟ Lose it گزینه‌ای عالی است. با این اپ می‌توانید به راحتی غذاهای مصرفی و تمرینات ورزشی‌تان را ثبت کنید. همچنین می‌توانید قدم شمار یا سایر دستگاه‌های تندرستی را به این اپلیکیشن متصل کنید.

براساس وزن، سن، قد و هدف‌تان، این اپ میزان مصرف کالری روزانه را به طور شخصی‌سازی شده در اختیارتان می‌گذارد و کالری‌های مصرفی‌تان را در صفحۀ اصلی دنبال می‌کند.

Lose it یک پایگاه داده جامع از غذاهای مختلف داشته و با آیکون‌های متنوع آنها را از یکدگیر متمایز می‌کند. ثبت غذاهای روزانه بسیار راحت بوده و می‌توان به آسانی غذاهای جدید را به آن اضافه کرد.

این اپ یک انجمن چت داشته و همچنین بخشی به نام چالش‌ها (Challenges) دارد. از این طریق می‌توانید در چالش‌های مختلف شرکت کرده و حتی چالش مخصوص خودتان را بسازید.

دانلود از اپ استور و گوگل پلی

بیشتر بخوانید:

FatSecret

یک اپلیکیشن کالری شمار رایگان است که امکاناتی از جمله ثبت غذاهای مصرفی، پایگاه داده غذایی، دستورهای غذایی سالم، ثبت تمرینات ورشی و نمودار وزن را شامل می‌شود.

یک اسکنر بارکد نیز در این اپ تعبیه شده تا به ثبت غذاهای بسته‌بندی شده کمک کند.

صفحه اصلی کل کالری مصرفی را به همراه کربوهیدرات، پروتئین و چربی مصرفی نمایش می‌دهد. این اطلاعات به صورت روزانه و برای هر وعده غذایی نشان داده می‌شوند.

دانلود از اپ استور و گوگل پلی

Cron-o-meter

این اپ به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی رژیم غذایی، تمرینات و وزن‌تان را دنبال کنید.

Cron-o-meter اندازه‌های وعده‌ای بسیار دقیقی داشته و پایگاه داده تمرینات ورزشی خوبی دارد. همچنین یک گزینه مخصوص زنان باردار و شیرده وجود دارد که بر اساس نیازهای کالری بالا در این دو دوره تنظیم شده است.

می‌توانید به این اپ بگویید که چه رژیمی را دنبال می‌کنید، مثلا رژیم کم‌کربوهیدرات یا یک رژیم گیاهی. این باعث می‌شود تا توصیه‌های غذایی اپلیکیشن بر اساس رژیم‌تان تنظیم شوند.

این اپلیکیشن به ویژه برای دنبال کردن مواد مغذی مصرفی نظیر ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید و کاربردی است.

دانلود از اپ استور و گوگل پلی

اپلیکیشن کالری شمار مورد علاقۀ شما چیست؟ آن را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید و دلایل علاقۀ خود به آن را نیز ذکر کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.