بهترین روش های نگهداری سیر

0

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در تمام فصول سال از سیر استفاده کنید، یادگیری روش های نگهداری سیر برای شما امری ضروری محسوب می‌شود. خوشبختانه راه‌حل‌های متعددی برای افزایش طول عمر سیر و نگهداری از آن وجود دارد.

روش های نگهداری سیر

به گزارش سیمای سلامت به نقل از «ارگانیک فکتس» اگر قصد دارید سیر را نگهداری کنید، حتما باید بهترین نوع سیر را خریداری کنید. سیری را بخرید که جمع و جور و توپر باشد، هیچ شکافی روی آن دیده نشود و پوسته پوسته نشده باشد. اگر احساس می کنید سبک تر از همیشه است، احتمالا حبه های سیر خشک شده اند. اگر می خواهید آن را برای مدت زمانی طولانی نگهداری کنید، نباید حبه سیر را از پوستش جدا کنید.

اکثر مردم سیر را در کیسه های توری یا در سبدهای آویزان شده نگهداری می کنند، این امر به جریان داشتن هوا و کاهش رطوبت زیاد کمک می کند. با این حال اگر قصد نگهداری سیر را دارید، چند ترفند جدید را به شما آموزش می دهیم.

۵ روش ساده

بهترین روش های نگهداری سیر عبارتند از: قرار دادن آن در یخچال، منجمد کردن در فریزر ،خشک کردن، سرخ کردن، ترشی انداختن، یا نگهداری آن در روغن های طعم دهنده.

نگهداری در یخچال

اگر شما این راه را برای نگهداری سیر انتخاب کرده اید، اول آنها را در شیشه قرار دهید، چرا که این امر باعث کاهش رطوبت می شود. حتما می دانید که رطوبت خطر بزرگی برای فاسد شدن سیر محسوب می شود. رطوبت، سیرها را تحریک می کند و کیفیت آنها را برای پخت و پز کاهش می دهد. شما باید حبه های سیر را خُرد کنید و آنها را در یخچال قرار دهید. خُرد کردن سیرها مانع  فرآیند جوانه زنی مجدد می شود.

بیشتر بخوانید:

منجمد کردن در فریزر

این روش یکی از محبوب ترین روش ها برای نگهداری طولانی مدت سیر است، اما حتما باید آن را به پوره تبدیل کنید یا آنها را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید. بدین منظور می توانید سیر شسته شده را به مکعب های کوچکتر خرد کنید. سپس آنها را در یک ظرف یا کیسه های مخصوص نگهداری کنید تا آماده ی مصرف باشند.

زمانی که به آن نیاز دارید، یک قطعه مکعبی کوچک را از فریزر در بیاورید و به غذای خود اضافه کنید و از عطر و طعم بی نظیرش لذت ببرید. توجه داشته باشید که ممکن است طعم سیر در اثر انجماد مقداری تغییر پیدا کند.

نگهداری در روغن

سیر را در هوای آزاد خشک کنید و آنها را در شیشه های حاوی روغن زیتون قرار دهید، اگر از این روش استفاده کنید، می توانید برای سرو سالاد یا سایر غذاها از آن استفاده کنید.

سیر پخته شده

می توانید حبه های سیر را در ۳۵۰ درجه سانتی گراد به مدت ۴۵ دقیقه سرخ کنید تا ترد شوند. این روش دوام بیشتری خواهد داشت و طعم منحصر به فردی نسبت به حبه های خام سیر دارد.

خشک کردن

یکی دیگر از روش های نگهداری سیر خشک کردن است. می توانید سیر را به حبه های کوچکتر تقسیم کنید و سپس آن ها را در دمای ۱۱۵ درجه سانتی گراد خشک کنید. بعد از خشک شدن کامل، سیر ها ترد می شوند و از خوردن آنها لذت می برید. با این روش خطر جوانه زدن مجدد آنها غیر ممکن می شود و می توانید آنها را در یک ظرف مناسب تا دو هفته نگهداری کنید.

منبع www.organicfacts.net

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.