روغن شمعدانی | خواص روغن شمعدانی برای پوست

0

روغن شمعدانی به عنوان یکی از عناصر بسیار شناخته شده در علم رایحه درمانی است که مزایای سلامتی بسیاری را شامل می شود. این روغن یک درمان جامع برای جسم، روان و احساس است. در این مقاله بررسی خواص روغن شمعدانی میپردازیم.

در گذشته، مردم مصر از این روغن برای زیبایی و پوست شفاف استفاده می کردند. امروزه خواص روغن شمعدانی برای درمان آکنه، کاهش التهاب، کاهش اضطراب و تعادل هورمون ها مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن شیرین همچنین می تواند در بهبود خلق و خو، نقش اساسی داشته باشد. این روغن خستگی را کاهش داده و سلامت عاطفی را افزایش می دهد.

خواص روغن شمعدانی

  • تعادل هورمون ها
  • کاهش استرس
  • کاهش افسردگی
  • کاهش التهاب
  • بهبود جریان خون
  • سلامت دندان ها
  • کاهش فشارخون
  • سلامت پوست

روغن شمعدانی می تواند مسائل اساسی و جدی بهداشت را برطرف کند. این روغن یک ابزار طبیعی است که مشکلات پوست و داخلی را بهبود می بخشد.

کاهش چین و چروک

روغن شمعدانی به عنوان درمانی برای پیری و رفع چین و چروک شناخته می شود. ای روغن ظاهر چروک ها را به حداقل رسانده و اثرات پیری را از بین می برد.

دو قطره از روغن شمعدانی را به ترکیب شستشوی صورت خود اضافه کنید. سعی کنید دو بار در روز این کار را انجام دهید. بعد از یک یا دو هفته، چین و چروک های صورتتان از بین می روند.

کمک به عضله ها

آیا از تمرین شدید خسته شده اید؟ استفاده از روغن شمعدانی به گرفتگی یا هر گونه درد عضلانی کمک می کند. با ترکیب چند قطره از روغن های شمعدانی و جوجوبا، روغنی مخصوص برای ماساژ تهیه کنید. سپس با تمرکز بر عضلات، خود را ماساژ دهید.

کاهش عفونت ها

تحقیقات نشان می دهند که روغن شمعدانی دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچ است که حداقل می تواند با 24 نوع باکتری و قارچ مبارزه کند. این خواص می توانند از بدنتان در برابر عفونت محافظت کنند. هنگامی که از روغن شمعدانی برای مبارزه با عفونت استفاده می کنید، سیستم ایمنی بدنتان بر روی عوامل داخلی تمرکز می کند و در نتیجه شما را سالم تر نگه می دارد.

افزایش ادرار

افزایش ادرار به معنای سموم کمتر در بدن است و روغن شمعدانی یک داروی ادرار آور محسوب می شود. از طریق ادرار، مواد شیمیایی سمی، شکر، سدیم و آلاینده ها دفع می شوند. ادرار همچنین مواد سمی صفرا و اسید ها را از بدن خارج می کند.

بو زدای طبیعی

روغن شمعدانی از طریق عرق خارج می شود. این روغن بوی گلها را می دهد. به همین دلیل، بوی عرق کاهش می یابد. بنابراین این روغن به عنوان یک بو زدای طبیعی عمل می کند.

جلوگیری از احتمال آلزایمر و التهاب

تحقیقات منتشر شده در سال 2010 نشان می دهند که روغن شمعدانی دارای خواص ضد نوروپاتولوژیک می باشد. این روغن با بیماری های نوروپاتولوژیک مثل آلزایمر، مبارزه می کند.

خواص روغن شمعدانی برای پوست

همانطور که گفته شد، روغن شمعدانی دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتری است که می تواند سلامت پوست را افزایش دهد. روغن شمعدانی می تواند در درمان آکنه و بیماری های پوستی نقش اساسی داشته باشد. ممکن است با خود بگویید که آیا می توانم این روغن را مستقیما بر روی پوست خود استفاده کنم؟ پاسخ این است که برای ایمنی بیشتر، بهتر است این روغن را با روغنی دیگر مخلوط کنید.

برای درمان آکنه یا هر استفادۀ دیگری، از روغن شمعدانی استفاده کنید. می توانید از 2 قطره روغن شمعدانی برای شستشوی بدن خود نیز استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.