مرور رده

کودک

هدف ما از مقالات ارائه‌شده در این بخش بهبود سلامت و تندرستی کودکان ایرانی و سراسر جهان است. ازنظر ما تمام کودکان لایقِ بهترین فرصت‌ها برای داشتن دوران کودکیِ سالم و کامل هستند. اینترنت ابزاری فوق‌العاده است که فرصت‌های بسیار خوبی را برای حمایت از سلامت کودکان و نوجوانان فراهم می‌کند. اگر امروز دیدگاه فعال و آگاهانه‌ای به موضوع سلامت کودک داشته باشیم، در آینده نتایج بهتری را در این زمینه مشاهده خواهیم کرد. ما مسئولیت داریم که کودکان و سرپرستان آن‌ها را آموزش دهیم و کاری کنیم که والدین خود به بخشی از برنامۀ سلامت و تندرستی کودک تبدیل شوند.

وقتی موضوع سلامت کودک مطرح می‌شود، آموزش مهم‌ترین منبع برای دستیابی به این مهم است. آموزش بهتر درزمینۀ سلامت به نتایج بهتر برای سلامت کودکان و خانواده‌ها می‌انجامد. به‌طور مثال، تحقیقات نشان داده‌اند که مهیا کردن دانش سلامت برای خانواده‌ها، کمک می‌کند تا کودکان درک بهتری از سلامت پیدا کرده و درنتیجه برنامه‌های درمانی را راحت‌تر دنبال کنند. این می‌تواند میزانِ بستری شدن غیرضروری کودکان در بیمارستان را کاهش دهد.

کودکان اوتیسم چه خصوصیاتی دارند؟

به تفاوت در نحوۀ رشد و توسعۀ مغز یک کودک نسبت به سایر کودکان، اختلال طیف اوتیسم (austism spectrum disorder) یا به اختصار اوتیسم گفته می‌شود. کودکان اوتیسم ممکن است در درک دنیای اطراف خود با مشکل مواجه شوند. کودکان اوتیسم چه خصوصیاتی…