رشد سریع ریش با این ترفندها

0

در بسیاری از فرهنگ‌ها و کشورها ریش ضخیم و پُرپشت نشانه و نمادی از قدرت است؛ همین باعث می‌شود تا بسیاری از مردان به دنبال روش‌های مؤثر برای رشد سریع ریش باشند. متأسفانه ریش پرپشت یک‌شبه به دست نمی‌آید؛ مخصوصاً اگر رشد ریش به‌طور زیادی وابسته به ژنتیک و سطح تستوسترون باشد. اما ترفندهایی که در این مطلب معرفی می‌کنیم به شما در رشد سریع ریش کمک خواهند کرد.

فارغ از اینکه چه روشی را برای رشد سریع ریش استفاده می‌کنید، باید همواره صبر و تحمل داشته باشید.

بهترین ترفندها برای رشد سریع ریش

مراقبت ویژه از ریشه‌ها

یکی از نکات مهم برای رشد سریع ریش توجه به ریشۀ تارهای مو است. از روغن مخصوص ریش برای ماساژ دادن ریشه‌ها به‌صورت روزانه استفاده کنید. روغن را حدود 15 دقیقه و دو مرتبه در روز با حرکات دایره‌ای بر روی ریش و صورت ماساژ دهید.

استراحت کافی

خواب نقش مهمی را در ترمیم آسیب‌ها و رشد موها ایفا می‌کند. برای افزایش سرعت رشد ریش، باید استراحت کافی و 8 ساعت خواب شبانه داشته باشید.

مدیریت استرس

هرچقدر استرس بیشتری داشته باشید، سرعت رشد موهای صورتتان کمتر می‌شود. می‌توانید از تکنیک‌هایی نظیر مدیتیشن، یوگا و سایر روتین‌های ورزشی برای کاهش استرس بهره ببرید.

به ریشتان دست نزنید

مطمئناً مقاومت در برابر دست زدن به ریش کار آسانی نیست. اما بهتر است در هفته‌های ابتدایی بلند کردن ریش به آن دست نزنید. بعد از گذشت 6 هفته می‌توانید کمی ریشتان را حالت دهید و به شکل مورد نظرتان در آورید. اگر ریش و پوستتان خارش دارد، با یک پزشک مشورت کنید تا او کِرِم ضد خارش به شما معرفی کند.

مصرف ویتامین‌های B

بیشتر بخوانید:

برای رشد سریع ریش مهم است که بدانید بدنتان به چه مواد مغذی‌ای نیاز دارد. ویتامین‌های گروه B می‌توانند به رشد بهتر مو کمک کنند. ویتامین‌های B3، B5، B7 و B9 همگی برای پوست و مو بسیار مهم هستند. همچنین زردۀ تخم‌مرغ و آجیل را برای افزایش سطوح ویتامین B7 به رژیمتان اضافه کنید.

حفظ تعادل ویتامینی

همان‌طور که تأمین ویتامین‌های مورد نیاز بدن مهم است، حفظ تعادل ویتامینی نیز اهمیت یکسانی دارد. ویتامین E به بهبود گردش خون کمک می‌کند، اما بدون مقادیر کافی از ویتامین A در بدن – که برای سلامت فولیکول‌های مو ضروری است – بی‌فایده خواهد بود. ویتامین C نیز سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و برای سلامت کلی بدن مهم است.

اصلاح صحیح ریش

اگر می‌خواهید ریشتان را کوتاه یا اصلاح کنید، بهتر است به آرایشگری حرفه‌ای مراجعه کنید که تجربۀ اصلاح ریش را داشته باشد.

وقتی ریش تا یک حدی بلند شود، خودتان می‌توانید آن را کوتاه کنید. البته کوتاه کردن ریش به مقداری تمرین نیاز دارد. قبل از اصلاح ریش باید ابتدا خط گردنتان را پیدا کنید.

زمان کوتاه کردن ریش به‌سرعت رشد و ضخامت آن بستگی دارد. برای اصلاح ریش می‌توانید دو یا سه هفته بعد از شروع رشد آن اقدام کنید.

رشد سریع ریش با اکالیپتوس

ممکن است شنیده باشید که اکالیپتوس برای مو مفید است. این گیاه حاوی ترکیباتی است که برای پوست و موهای صورت مناسب هستند و به همین دلیل است که به رشد سریع ریش کمک می‌کند. پیشنهاد ما این است که از پاک‌کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌هایی استفاده کنید که حاوی این گیاه هستند. به‌هیچ‌وجه روغن اکالیپتوس را مستقیماً بر روی پوستتان استفاده نکنید.

افزایش مصرف پروتئین و چربی

مو به‌طور طبیعی حاوی پروتئین است؛ به همین دلیل جای دادن پروتئین کافی در رژیم غذایی برای سلامت موها ضروری می‌باشد. ماهی و لوبیای بیشتری مصرف کنید، زیرا از بهترین و غنی‌ترین منابع پروتئین هستند. همچنین موی سالم به چربی‌ها و روغن‌ها نیاز دارند. این بدین معناست که رژیم شما باید علاوه بر پروتئین، حاوی مقادیر کافی از چربی‌ها و روغن‌ها نیز باشد.

ترک سیگار

اگر به دنبال رشد سریع ریش خود هستید، باید برای ترک سیگار تلاش زیادی کنید. وقتی سیگار می‌کشید، نیکوتین وارد بدنتان می‌شود که در جذب مواد مغذی در بدن اختلال ایجاد می‌کند. نیکوتین همچنین مانعی در برابر توانایی بدن برای انتقال مواد مغذی مورد نیاز به فولیکول‌های مو است. علاوه بر این موارد، نیکوتین باعث تنگ شدن رگ‌های خونی شده که منجر به گردش خون ضعیف گردیده و بر سرعت رشد ریش اثر منفی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.